czwartek, 2 stycznia 2014

Kolejne zmiany w WORD. Zmiany w egzaminowaniu w 2014 roku

Rok 2014 upłynie pod znakiem kolejnych rewolucji w WORD. Czy egzamin na prawo jazdy będzie łatwiej zdać?

Baza pytań ma być jednolita w całym kraju, a ich treść kontrolowana przez ministerstwo. Ma to zapobiec pojawieniu się kontrowersyjnych zagadnień, które nie są przydatne przyszłemu kierowcy.

Duża pula tajnych pytań

Pula pytań nadal pozostanie bardzo duża i niejawna, chociaż to nie jest do końca jasne. Oznacza to, że nowe zasady tylko w niewielkim stopniu wpłyną na zdawalność.

Czytaj:
Projekt zmian w ustawie o kierujących: pytania w teście niejawne ale...
Zmiana ustawy o kierujących. Będzie możliwość wglądu do pytań w teście na prawo jazdy

Jeszcze większe zmiany czekają kursantów w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy do części praktycznej egzaminu ma zostać wprowadzony nowy element, polegający na udowodnieniu, że przyszły kierowca potrafi jeździć ekonomicznie i ekologicznie. Wiąże się to z wymogami Unii Europejskiej, która chce, aby sprawdzać umiejętności energooszczędnego kierowania samochodem.

Czytaj:
Projekt zmian ustawy o kierujących pojazdami: na egzaminie będą sprawdzać umiejętności jazdy energooszczędnej?

Ma być bardziej ekologicznie, a dzięki mniejszemu zużyciu paliwa w kieszeniach kierowców ma zostać więcej pieniędzy. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać sprawdzanie takich umiejętności. Na pewno znaczna część kierowców, którzy już mają prawo jazdy miałaby problemy ze zdaniem takiego egzaminu, gdyż nadal wielu z nich nie zna zasad ekojazdy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz